User talk:Belissarius
From Wikipedia, the free encyclopedia
Welcome!
Hello, Belissarius, and welcome to Wikipedia! Thank you for your contributions. I hope you like the place and decide to stay. Here are some pages that you might find helpful:
- The five pillars of Wikipedia
- How to edit a page
- Help pages
- Tutorial
- How to write a great article
- Manual of Style
I hope you enjoy editing here and being a Wikipedian! Please sign your name on talk pages using four tildes (~~~~); this will automatically produce your name and the date. If you need help, check out Wikipedia:Questions, ask me on my talk page, or place {{helpme}}
on your talk page and someone will show up shortly to answer your questions. Again, welcome! -- Longhair 02:35, 12 September 2006 (UTC)
Contents |
[edit] Thank you for your Poland-related contributions
|
-- Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus | talk 05:15, 11 March 2007 (UTC)
[edit] Tadeusz Chyliński
I just found the article Tadeusz Chyliński and I saw that you had begun the work. It would also require a finish. Care to do it? --MoRsE 20:04, 27 August 2007 (UTC)
[edit] Polish Cathedral/Trojcowo
Panie Belissarius, napisalem ten artykul jako czesc serii o zabytkowych kosciolach zalozone jako 'polskie' parafie w Chicago w anglojezycznej wikipedii. Jest to wazne z tegoz wlasnie powodu ze sa one czesto pod niebezbieczenstwem zamkniecia lub nawet czasem i zburzenia. Dzieje sie to z przyczyn przemieszczenia sie polskojezycznej ludnosci na inne czesci aglomeracji miejskiej, wysoki koszt ich utrzymania i wtapiania potomkow ich zalozycieli w ogolnym amerykanskim spoleczenstwie. Zachecam do przejrzenia artykulu pt. "Polish Cathedral" ktorym jest cala seria moich artykulow na ten temat----Orestek 17:53, 14 September 2007 (UTC)
[edit] Profesor Dominik Pacyga
Czesc Belissarius, z tej strony klania sie Orestek. Jeste czlonkiem zarzadu towarzystwa historycznego Jefferson Park, i organizujemy wyklad Polsko-Amerykanskiego Profesora Dominika Pacygi. Napisal sporo ciekaych ksiazek, z ktorych najwybitniejsza jest o polskich robotnikach na poludniu miasta, a takze wykladal przez semestr na uniwersytecie w Oksfordzie. Choc wyklad bedzie w jezyku angielskim, chcielismy wypromowac spotkanie takze wsrod polonii. Napisalem pare emaili do Dziennika Zwiazkowego oraz Kuriera Codziennego, ale bez odpowiedzi. Ponownie wyslalem je dzisiaj na twoja skrzynke oraz redakji Dziennika.
[edit] Milwaukee, Ksiazka, Orestek
Dzien Dobry Bellissarius, Z tej strony znow klania sie Orestek. Mam nadzieje ze pan sie nieco wyzdrowial po tragicznym wypadku w zeszlym roku. Zwracam sie do ciebie Bellisarius bo pisze historie dla serii wydawniczej "Images of America" nt. ulicy Milwaukee w Chicago w jez. Angielskim. Sa to ksiazki ktore historie sa opowiadane poprzez starych czarno-bialych zdjec dobrej jakosci. Pare lat temu pani Victoria Granacka napisala ksiazka z tej serii pt "Chicago's Polish Downtown", a moja pierwsza ksiazka z tej serii o dzielnicy Portage Park wyjdzie pod koniec czerwca. Chcialbym w tej historii o ulicy Milwaukee pokazac o polskosci tejze ulicy ale wymagania serii sa takie ze potrzebne sa do tego stare zdjecia. Czy jest mozliwosc skorzystania z archiwow Dziennika Zwiazkowego lub pracownikow gazety? Na przyklad w ksiazce pana Bialasiewicza pt "W kregu chicagowskiej Polonii" na stronie 592 jest przepiekne zdjecie restauracji pana Lenarda przy 1166 N. Milwaukee przy takim zdjeciu moge napisac troche o historii panstwa Lenardow jako dzialaczy polonijnych. Wymagania wydawcy na jakosc zdjec do tej serii jest surowa, ale za to jest bardzo popularna na rynku amerykanskim. Dziekuje za wszelka pomoc w tej sprawie--Orestek (talk) 20:40, 9 March 2008 (UTC)